Žodynėlis

Alopatija

(allos – liga) žinios, suteikiamos universitetuose ir medicininėse mokslo įstaigose (kitaip vad. akademine medicina, mokykline medicina, moksline medicina).

Liga

Organizmo veiklos sutrikimai. Ligos simptomai – tai organizmo imuninės sistemos kovos su virusais padarinys. Imuninė sistema orientuota į toksinų šalinimą. Jeigu toksinai nebus pašalinti, jie kaupsis imuninėje sistemoje ir sukels procesą kai liga pereis į lėtinę stadiją.

Dinamizavimas

Žiūrėkite potencionavimą.

Homotoksikologija

Tai mokslas apie kenksmingas žmogaus sveikatai medžiagas. Mokslo šaka sukurta daktaro Hanso-Heinricho Reckewego. Visi procesai ir reiškiniai, kurie vadinami liga, yra organizmo kovos su toksinais išraiška, kai organizmas bando nukenksminti ir pašalinti juos.

Hemotoksinas

Toksinas, ardantis eritrocitus, stabdantis kraujo krešėjimą, o kartu pažeidžia ir kitus organus.

Biologinė medicina

Biologinė medicina – tai medicinos sritis, vertinanti organizmą kaip vieningą, darnią sistemą ir apjungianti vis daugiau natūralių gydymo būdų: homeopatiją, akupunktūrą, fitoterapiją, manualinę terapiją, apiterapiją ir kt.Biologiniai vaistai nekenkia sveikatai, nėra toksiški.

Holistinė medicina

Tai kompleksinio gydymo koncepcija, pagal kurią serga visas organizmas, o ne tik kai kurie organai. Liga – tai individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir todėl reikalauja individualiai pritaikyto gydymo.

Naujosios kartos homeopatija

Tai kitas homotoksikologijos pavadinimas; gydymo metodas, kuris paremtas holistiniu požiūriu į pacientą; tai tarpinė mokslo sritis tarp dviejų medicinos mokyklų/srovių (alopatijos ir klasikinės homeopatijos).

Klasikinė homeopatija

Tai daugiau nei 200 metų egzistuojanti gydymo sistema. Remiasi ,,panašus gydo panašų” metodu.

Vieno komponento vaistai

Vaistai, pagaminti iš vienos žaliavos.

Kompleksiniai vaistai

Kompleksiniai vaistai – tai vieno komponento homeopatinių vaistų kombinacija.

Antihomotoksiniai vaistai

(Naujos kartos homeopatiniai vaistai) Kompleksiniai homeopatiniai vaistai, kurie turi gydomąjį poveikį. Susideda iš homeopatiškai paruoštų augalinės, gyvulinės, mineralinės kilmės medžiagų, audinių ir organų žaliavų, alopatinių preparatų.

Naujosios kartos homeopatiniai vaistai

Žiūrėkite antihomotoksiniai vaistai.

Pirminis sveikatos būklės pablogėjimas

Tai staigi organizmo reakciją į vaistus. Naujosios kartos homeopatiniai vaistai turi minimalią pirminio sveikatos būklės pablogėjimo riziką.

Holistinis požiūris

Tai požiūris, kuris sukoncentruotas į kūną, psichiką ir aplinką, kurioje gyvena sergantis žmogus. Kiekvienas žmogus savaip ištveria ligą (tiek fizinių tiek psichiniu požiūriu), todėl reikalauja individualaus gydymo.

Potencionavimas

Terapeutinio vaistų poveikio aktyvavimas; kruopštus mišinio sukratymas ir išmaišymas.

Arndto-Schulzo dėsnis

Vaistų poveikis yra tuo stipresnis, kuo didesnė yra veikliųjų medžiagų koncentracija.

Potencija

Gaminant homeopatinius vaistus siekiama išvengti toksinio poveikio, praplėsti vaisto veikimo spektrą, sustiprinti efektą, todėl vaistai homeopatijoje yra potencijuojami, t. y. atliekami serijiniai skiedimai ir supurtymai, o potencijavimo metu atsiradęs vaisto gydomosios galios didėjimas yra vadinamas vaisto dinamizacija. Dažnai atskiestas/koncentruotas vaistas, remiantis alopatiniu požiūriu neturėtų būti efektyvus. Tai galima paneigti gydymo rezultatais bei laboratorinių tyrimų išvadomis. Gaminant C potencijjas 1 dalis veikliosios medžiagos maišoma su 99 dalimis skiediklio (distiliuoto vandens arba alkoholio) ir visa tai supurtoma nuo 10 iki 100 kartų. Taip gaunama 1C potencija. Norint gauti 2C potenciją, imama 1 dalis 1C potencijos tirpalo ir 99 dalys skiediklio ir vėl supurtoma nuo 10 iki 100 kartų. Kartojant tą pačią procedūrą gaunama 3C potencija. Pakartoję ją 200 kartų turime 200C potenciją. Jeigu sektume medžiagos koncentraciją tai matytume, jog pirmame mėgintuvėlyje būtų santykis 1:99 (suapvalinus 1:100), o kiekviename vėlesniame etape prisideda dar po du nulius.
Gamindami D potencijas skiedžiame 1:9 (apvalinant – 1:10), vadinasi, D potencijoje medžiagos koncentracija su kiekvienu praskiedimu mažėja dvigubai lėčiau. Pavyzdžiui, 3C potencijoje pradinės medžiagos santykis su skiediniu yra 1:1 000 000, o norint tokia koncentracija gauti D potenciją, reikės 6D.

Antihomotoksinė terapija

Panašiai kaip klasikinė homeopatija, terapijos forma remiasi stimuliacija natūraliomis, veikliosiomis, gydomosiomis medžiagomis. Kai organizmas kovoja su toksinais, kenksmingais žmogaus sveikatai (homotoksinais), antihomotoksinė terapija remiasi papildomo ,,toksino”, panašios į sukeliančio ligą medžiagos įšvirkštimu.

Pra nuoviras

Vaisto gaminimo pagrindas (augalas sutrinamas spirite). Iš pra nuoviro sukuriami įvairios koncentracijos vaistai.

Sveikata

Visiška fizinė, dvasinė bei socialinė gerovė, o ne vien ligos ar fizinės negalios nebuvimas. Sveikata – tai imuniteto, kurį sudrumstė toksinai, pusiausvyros atstatymas.